Atpakaļ

Detaļas:

 • Klients:

  SIA Lattelecom

 • Periods:

  2012 - 2013

 • Vieta:

  Rīga, Latvija

 • Uzdevums:

  datu centra ar Uptime Institute izsniegtu TIER III drošības līmeņa sertifikātu projektēšana un izbūve

 • Īstenotie risinājumi:

  arhitektūra un civilbūve, serveru telpu konstrukcijas un skapji, optikas ievads, ugunsdzēšanas, videonovērošanas sistēma, publiskā apziņošana, apsardzes signalizācija, ēku vadības sistēma, datu tīkls, gaisa kondicionēšana un dzesēšana, piekļuves kontroles sistēma, elektrības vidējais spriegums, uguns aizsardzība

Apraksts:

Datu centra Dattum primārā mērķauditorija ir biznesa nozares Latvijā, Krievijā, Ukrainā, Kazahstānā, kā arī citās NVS valstīs, kurās ir milzīgs datu apjoms un vitāli svarīga datu drošība un ātra datu apmaiņa, piemēram, bankas, apdrošinātāji, mazumtirdzniecības, loģistikas u. c. pakalpojumu sniedzēji. Tāpēc jau sākotnēji bija zināms – jāprojektē un jāizbūvē TIER III sertificēts datu centrs. TIER III sertifikāts nosaka ļoti augstus drošības standartus datu centru projektēšanā, izbūvē un uzturēšanā. Datu centra sertificēšanai atbilstoši kādam no TIER līmeņiem mēs sadarbojamies ar Uptime Institute, kas ir šobrīd pasaulē atzītākā un respektablākā organizācija, kas nodrošina datu centru sertificēšanu.

TIER III sertifikācijai ir trīs posmi. Pirmais ir datu centra projekta sertifikācija, pārbaudot, vai projektā ir iekļauti visi kritiskie elementi – elektrobarošanas dublēšana, telpu klimata kontrole, ugunsdzēsības iekārtas, infrastruktūras nosargāšana pret dabas stihijām u. tml. Otrs posms ir izbūvētā centra atbilstība projektam. Nākamo – TIER III operacionālo sertifikātu – datu centrs var saņemt aptuveni pēc pusgadu ilgas darbības, ik dienas apkalpojot klientus un pierādot, ka uzbūvētā infrastruktūra darbojas ar TIER līmenim atbilstošu paļāvību. Datu centra darbības nepārtrauktība tiek panākta ar pilnībā dublētu elektrobarošanas sistēmu un dzesēšanas sistēmu, kas ir izbūvēta pēc N+1 principa.

Datu centra Dattum projektēšanā un izbūvē strādāja ap 100 cilvēku no 28 uzņēmumiem un tika iesaistītas deviņas valstis. Lai nodrošinātu, ka projekts tiek izstrādāts vislabākajā veidā, atbilstoši termiņam, budžetam un klienta prasībām, projekts tika vadīts saskaņā ar projektu vadības standartiem, ko izstrādājis Projektu vadības institūts (Project Management Institute). Datu centra projekta izstrādē piedalījās arī SIA Citrus Solutions Uptime Institute sertificēts inženieris.