Atpakaļ

Detaļas:

 • Klients:

  SIA SRV Terbalat

 • Periods:

  2010

 • Vieta:

  Piņķi, Babītes novads

 • Uzdevums:

  ārējie un iekšējie elektrības un vājstrāvas tīkli, apsardzes signalizācijas, piekļuves kontroles un izziņošanas sistēma, televīzijas un dūmu nosūces sistēmas, ēku vadības sistēma

 • Īstenotie risinājumi:

  datu tīkls, TV tīkls, elektrotīkli, drošības sistēmas, BMS

Apraksts:

Latvijas Starptautiskā skola Piņķos ir ar modernu un funkcionālu mācību vidi visa vecuma bērniem – no pirmskolas līdz pat vidusskolas pēdējai klasei. Ēka sastāv no trīs daļām, un tajā atrodas 26 mācību telpas, plaša bibliotēka ar lasītavu, aktu zāle un multifunkcionāla sporta halle. Kopējā skolas platība ir 4900 m2. Jaunās ēkas celtniecība izmaksājusi 4,5 miljonus eiro.

Mēs izbūvējām visas vājstrāvas sistēmas, kā arī iekšējos un ārējos elektrības tīklus. Šajā projektā nodrošinām pilnu pakalpojumu ciklu – projektējām, veicām izbūves darbus un tupinām sadarbību ar uzturēšanas darbiem. Elektrībai ārējos tīklus izbūvējām līdz jaunam transformatoram, uzstādījām ārējās sadales, kā arī teritorijas ārējo apgaismojumu. Savukārt ēkā uzstādījām visu iekšējo apgaismojumu ar energoefektīvām lampām atbilstoši visām izglītības iestādei nepieciešamajām prasībām, piemēram, rēķinot darba virsmai nepieciešamo gaismas spilgtumu. Pieaicinot speciālistus un konsultējoties ar ekspertiem, izbūvējām arī pasīvo zibens aizsardzību. Tāpat izbūvējām datu un telefonu tīklus, televīzijas tīklu, ugunsdrošības un apziņošanas, kā arī piekļuves un apsardzes sistēmas. Savukārt videonovērošanai izbūvējām kabeļu līnijas. Uzstādījām arī ēku vadības sistēmu, nodrošinot, ka katrā klasē ir gaisa temperatūras un mitruma mērītāji, kā arī klimata kontroles pults, tādējādi katrā klasē iespējams noregulēt vajadzīgo klimatu.

Tā kā šī ir starptautiska skola, kurā mācas bērni no dažādām pasaules valstīm, ļoti svarīgi, lai viņiem tiktu nodrošināts atbilstošs klimats, līdz ar to katrā klasē uzstādītā klimata kontrole ir neatsverams ieguvums. Apsardzes sistēma tika sasaistīta ar apsardzes kompānijas G4S sistēmu, nodrošinot maksimāli efektīvu un operatīvu drošību. Piekļuves sistēma tika uzstādīta visiem nepieciešamajiem kabinetiem, savukārt ugunsdzēsības sistēma tika integrēta ar citām izbūvētajām sistēmām. Darba gaitā nācās saskarties arī ar īpašām prasībām no dizaina aspekta – katrā klasē bija vajadzīga paaugstināta skaņas izolācija, bet visas instalācijas vajadzēja veikt virsapmetuma izpildījumā, kur bija nepieciešams īpaši šim projektam pasūtīt kabeļu kanālus alumīnija krāsā no Vācijas, lai saskaņotu tos ar grīdlīstēm utt.

Klienta atsauksme

Valdis Brūzītis

Tehniskais direktors
‘’Darbi tika paveikti atrunātajos termiņos un atbilda Latvijas Republikas normatīviem un līguma noteikumiem, tāpēc varam ieteikt SIA Citrus Solutions kā uzticamus sadarbības partneri.’’