Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Atpakaļ

Detaļas:

 • Klients:

  SIA Re&Re
 • Periods:

  2010. gads
 • Vieta:

  Rīga, Latvija
 • Uzdevums:

  vājstrāvas tīklu, drošības sistēmu un ēku vadības sistēmu projektēšana un izbūve
 • Īstenotie risinājumi:

  vājstrāvas tīkli, drošības sistēmas, ēku vadības sistēma

Apraksts:

Galleria Riga ir viens no prestižākajiem un modernākajiem iepirkšanās centriem Latvijā un atrodas pašā Rīgas sirdī, Dzirnavu ielā. Mums tika uzticēta pilna ēkas automatizācija, kā arī drošības sistēmu un datu tīklu projektēšana un izbūve. Ēkas automatizācija kontrolē gandrīz visas inženiersistēmas ēkā – sākot no automātiskajiem jumta logiem un beidzot ar notekūdeņu rezervuāra līmeni pagrabā.

Mēs veicām vājstrāvas tīklu, drošības sistēmu un ēku vadības sistēmu projektēšanu un izbūvi, izpelnoties no pasūtītāja atzinīgus vārdus par operatīvo darbu komplicēta projekta īstenošanā. Šis ir pats lielākais un nozīmīgākais mūsu projekts tirdzniecības centru segmentā, kuru veiksmīgi varējām īstenot, liekot lietā mūsu darbinieku resursus un spēju strādāt īpašā režīmā – vairākkārt bija nepieciešams dienas laikā mobilizēt vairākus desmitus mūsu darbinieku, kas noteikti nav viegli izdarāms mazākiem uzņēmumiem. Savukārt mums, pārplānojot resursus, izdevās veiksmīgi nodrošināt tādus darba apstākļus, kādi nepieciešami raitai un sekmīgai projekta gaitai.

Tirdzniecības centra inteliģentās tehnoloģijas ir integrētas pārvaldības sistēmā, nodrošinot vienotu, efektīvu vadību un pārraudzību visām klimata sistēmām – ventilācijai, gaisa kondicionēšanas sistēmai, apkurei un apgaismojumam, lai jebkuros laika apstākļos uzturētu tirdzniecības centrā vēlamo gaisa temperatūru un mitrumu. Liela uzmanība pievērsta arī kvalitatīvam drošības aprīkojumam – videonovērošanas, apsardzes signalizācijas un piekļuves kontroles sistēmām.

Šis ir Latvijā pirmais objekts, kurā uzstādītas Honeywell sistēmas, kas atbalsta dažādu iekārtu savietojamību – klientam tiek nodrošinātas iespējas papildināt savas tehnoloģijas ar dažādu ražotāju iekārtām, neatkarīgi no piegādātāju skaita. Izvēlētie pasaulē pazīstamā ražotāja Honeywell ēku automātikas uzskaites, vadības un uzraudzības risinājumi palīdz ekonomēt energoresursu patēriņu, saskaņojot sistēmas savā starpā un optimāli pielāgojot klimata iekārtu darbību tirdzniecības centra darbības specifikai – katrai diennakts stundai iespējams uzstādīt atbilstošu darbības režīmu. Tā, piemēram, nakts laikā sistēmas darbojas pasīvā režīmā, savukārt klientu pieplūduma laikā tā tiek aktivizēta. Tiek ņemti vērā arī ārējie laika apstākļi – telpu temperatūra automātiski tiek koriģēta atbilstoši ārējai temperatūrai.

Pēdējā laikā tirdzniecības uzņēmumiem ļoti aktualizējies drošības jautājums, tāpēc liela uzmanība pievērsta arī kvalitatīvam drošības aprīkojumam – videonovērošanas, apsardzes signalizācijas un piekļuves kontroles sistēmām, kas ļauj neuzkrītoši novērot kārtību tirdzniecības centrā un, kamerām fiksējot kādas neparastas darbības, nekavējoties rīkoties.

„Tirdzniecības centra būvniecības procesā apzinājāmies, ka vēlamies iet līdzi laikam – mūsu prioritātes ir klientu drošība un komforts, inovācijas, kā arī ekonomija, tādēļ izvēlamies uzticamus piegādātājus un vienlaikus nodrošināmies pret papildu izdevumiem objekta ekspluatācijas laikā. SIA Citrus Solutionspievienojās objekta būvniecībai pēdējā posmā un četru mēnešu laikā spēja demonstrēt patiešām operatīvu sniegumu. Paredzam, ka izvēlētās iekārtas ļaus arī turpmāk pilnveidot ēkas funkcionalitāti un optimizēt energoresursu patēriņu, kas šobrīd ir būtiski ikvienam uzņēmumam,” uzskata tirdzniecības centra pārstāvis, SIA Patollo direktors Sandis Vētra.