Atpakaļ

Detaļas:

 • Klients:

  SIA MERKS

 • Periods:

  2018 - 2019

 • Vieta:

  Rīga, Latvija

 • Uzdevums:

  UAS, VAS DA, UIS

Apraksts:

SIA Citrus Solutions piedalījās daudzfunkcionālā iepirkšanās un izklaides centa “Akropole” izveidē jau no projektēšanas stadijas arhitektu biroja “Sarma & Norde arhitekti” vadībā. Būvniecības posmā sadarbība ar būvniecības uzņēmumu “MERKS” mums tika uzticēts izbūvēt vairākas ēkas inženiersistēmas:

 • Ugunsgrēka atklāšanas sistēma (UAS)
 • Dūmu novadīšanas vadības sistēma (VAS DA) 
 • Ugunsgrēka izziņošanas sistēma (UIS)

Esam lepni, ka  ieguldījām savu darbu un zināšanas, mūsu pilsētai tik nozīmīgā objekta tapšanā. Akropole ir viens no modernākajiem iepirkšanās un izklaides centriem Baltijā, kas apmeklētājiem piedāvā vēl nebijušu iepirkšanās pieredzi, kā arī aizraujošas atpūtas un izklaides iespējas. Jaunākās arhitektūras un interjera tendences šeit apvienotas ar Kuzņecova porcelāna fabrikas vēsturisko mantojumu, padarot Akropoli par iekārojamu galamērķi ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim. Tajā apvienoti populārākie pasaules un Latvijas zīmoli, kā arī piedāvātas plašas izklaides iespējas –slidotava, ir iespēja baudīt filmas kinoteātra kompleksā, spēlēt boulingu, ieturēt maltīti dažādos restorānos un pavadīt laiku ar ģimeni plašajā bērnu izklaides zonā. Kopējā “Akropole” platība būs ap 98000 m2, no kuriem aptuveni 10 000 m2 aizņems augstas klases biroju telpas.

Daudzfunkcionālā centra izveidē liela nozīme piešķirta arī teritorijas vēsturiskajam mantojumam – agrāk šajā teritorijā atradās Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrika. Iepirkšanās centrā ikviens varēs sajust Kuzņecova porcelāna fabrikas garu, jo, iedvesmojoties no vecās fabrikas ēkas, iekšpusē izveidota “vecpilsētas” zona, tajā izvietoti seno ķieģeļu ēku reprodukcijas. Ēkas dizainā ietverti būtiski elementi no kādreizējās fabrikas, piemēram, divi fabrikas skursteņi un Kuzņecova fabrikas logo, kas izvietots uz vienas no fasādēm.

Akropole ir pirmais iepirkšanās centrs Latvijā, kurš jau ēkas projektēšanas stadijā ieguvis prestižo BREEAM sertifikātu, kas apliecina projekta atbilstību augstākiem energoefektivitātes un ilgtspējības standartiem, nodrošinot videi un iedzīvotajiem draudzīgākos risinājumus.

Daudzfunkcionālais centrs “Akropole” ir “Akropolis Group” meitasuzņēmums. “Akropolis Group” ir uzņēmumu grupa, kas pārvalda nekustamā īpašuma attīstību, iepirkšanās centru nomas un apsaimniekošanas uzņēmumus. Šobrīd “Akropolis Group” pārvaldībā ir trīs iepirkšanās centri Lietuvā un “Akropole” Rīgā.

Bildes no: https://www.facebook.com/akropoleriga/ un www.akropoleriga.lv