Pasaules vadošie drošību sistēmu ražotāji ir sākuši piedāvāt inteliģento videonovērošanu. Daudzviet pasaulē šie risinājumi ir iekarojuši milzu popularitāti, jo, salīdzinot ar tradicionālo videonovērošanu, inteliģentās videonovērošanas priekšrocība ir tāda, ka tā pati — pēc ieprogrammētiem kritērijiem — nosaka kādas aizdomīgas vai bīstamas situācijas rašanos un pievērš tai cilvēku uzmanību, piemēram, pamanot grafiti zīmēšanu uz mājas sienas vai fiksējot automašīnu, kura brauc pa vienvirziena ielu pretējā virzienā.

Skandināvijā īpaši populāra ir attālinātā drošības kontrole, jo inteliģentā videonovērošana var veikt vairākas funkcijas, ko parasti veiktu kāds no apsardzes darbiniekiem, piemēram, pamanīt pamestu somu, pazudušu priekšmetu vai aizdomīgu mīņāšanos vietā, kur tam nebūtu jānotiek. Šajā brīdī sistēma nosūta brīdinājuma signālu, ko tālāk apstrādā operators un novirza apsardzes darbinieku uz noteikto vietu. Protams, arī sistēmas mēdz kļūdīties un vienmēr pastāv kļūdas vai nepamatotības procents, bet, kopumā vērojot tehnoloģiju attīstības tempus, var secināt, ka drīz sistēmas spēs atšķirt un nepievērst uzmanību putniem, zvēriem, kā arī daudz kvalitatīvāk strādāt nelabvēlīgos laika apstākļos, piemēram, lietū un sniegā, kad redzamība ir apgrūtināta.

Turklāt inteliģentā videonovērošana neveic tikai drošības funkciju, to var izmantot arī citās jomās, piemēram, mārketingā, tirdzniecībā, personāla vadībā. Izmantojot to tirdzniecībā, tehnoloģija spēj noteikt preču iztrūkumu plauktos, rindas veidošanos pie kases un paziņot par to atbildīgajai personai. Tāpat šo sistēmu var izmantot plānošanā, analizējot cilvēku kustības plūsmu, pavadīto laiku katrā no veikala nodaļām un tamlīdzīgi.

Ražotāji regulāri attīstīta videonovērošanas kameras un izmantojamās lietojumprogrammas – ja šobrīd aktuāla šķiet laba attēla kvalitāte, tad vistuvākajā laikā ražotāji spēs piedāvāt mums kameras ar HD izšķirtspēju un pat 3D iespējām. Iespējams, ka ne tik tālā nākotnē sagaidīsim tehnoloģiju, kas spēj paredzēt cilvēka turpmāko rīcību un brīdināt par viņa motīviem.