Vienlīdz labi pārvaldām telekomunikāciju tīklu un elektrības tīklu izbūves dažādas tehnoloģijas, ārējos komunikāciju tīklus guldot zemē vai būvējot piekarkabeļu līnijas. Mūsu darba grupā strādā profesionāļi, kuri pārzina gan tradicionālās, gan jaunākās metodes un tehnoloģijas. Piedāvājam pilnu pakalpojumu ciklu, sākot ar potenciālā izbūves projekta konsultācijām, projektēšanu, realizāciju un beidzot ar izbūvēta tīkla uzturēšanu.

Telekomunikāciju (vājstrāvas tīkli) un elektrotīkli tiek apskatīti kompleksi, lai maksimāli efektīvi izmantotu iespējas, ko minētās tehnoloģijas nodrošina, pēc iespējas lietderīgāk izmantojot kopējo infrastruktūru tīklu izvietošanai. Līdz ar to komunikāciju atjaunošanas un izbūves projektos visas komunikācijas tiek skatītas kā viens komunikāciju kopums, kas ir jāizbūvē vai noteiktā posmā jāatjauno. Uzņēmuma tehniskajam personālam ir nepieciešamā visaugstākā kvalifikācija un pieredze jebkuras sarežģītības vājstrāvu un elektroapgādes tīklu (līdz 20 kV projektēšanā), izbūvē un uzturēšanā.

Telekomunikāciju izbūves un montāžas jomā vienlīdz profesionāli realizējam vara un optisko kabeļu tīklu projektus. Mūsu lielākie pasūtītāji optikas tīkliem ir Tet, LVRTC, Latvenergo, Latvijas Mobilais Telefons, kā arī citi Latvijas uzņēmumi. Tet jau daudzus gadus ir viens no nozīmīgākajiem Citrus Solutions klientiem ārējo komunikāciju tīklu pakalpojumu jomā. Attīstoties jaunām pārraides tehnoloģijām, telekomunikāciju operatori cenšas ieviest liela ātruma datu pārraides pakalpojumus, un šobrīd platjoslas pakalpojumus nodrošina gan ar DSL tehnoloģiju, koaksiālajiem un hibrīdajiem kabeļiem, radiotehnoloģijām, tomēr neviena no šīm tehnoloģijām nespēj sacensties ar optisko šķiedru tehnoloģiju. Šī iemesla dēļ Tet ir izvēlējies GPON tehnoloģiju, jo tā ir tehnoloģiski un finansiāli visefektīvākā piekļuves optiskā tīklu tehnoloģija. Kopš 2009. gada esam izbūvējuši vairāk nekā 2500 km optikas, kas nodrošina pieejamo interneta ātrumu līdz 1 Gbits/s 478 497 Latvijas mājsaimniecību.

Atbilstoši sakaru tehnoloģiju attīstības tendencēm aizvien vairāk tiek izbūvēti optiskie tīkli, proporcionāli arvien samazinoties vara kabeļu tīklu būvniecības darbiem. Vara tīklu būvniecība galvenokārt notiek gadījumos, kad esošajiem tīkliem tiek pieslēgti jauni klienti vai nepieciešamības gadījumos to atsevišķu posmu pārvietošanas laikā. Tā kā tehnoloģiju nomaiņa notiek pakāpeniski, joprojām tiek izbūvēti un apkalpoti ievērojami vara tīklu apjomi. Citrus Solutions ir gatavs nodrošināt konkrētajai situācijai nepieciešamās tehnoloģijas tīklu izbūves darbus.

Tīklu izbūves un uzturēšanas darbi ir uzņēmuma ikdiena. Lai to paveiktu, mums ir ievērojama tehniskā bāze un materiālu krājumi, kas ļauj iespējami īsā laikā realizēt ievērojama apjoma un sarežģītības pakāpes projektus un nodrošināt uzturēšanas darbu neatliekamu realizāciju atbilstoši klienta SLA prasībām. Mūsu darbinieki ir visos Latvijas reģionos, tāpēc nepieciešamo darbu izpildē  mēs varēsim palīdzēt ātri un operatīvi. Izvēloties kabeļu un citu tīklu izbūves materiālu ražotājus un piegādātājus, mūsu galvenais nosacījums ir klienta prasībām atbilstošas kvalitātes nodrošināšana. Tādējādi mūsu partneri ir tikai augstas kvalitātes materiālu piegādātāji.

Tīklu izbūvei jebkurā situācijā tiek pielietota visatbilstošākā un efektīvākā tehnoloģija. Ja nepieciešams, veicam rakšanu ar rokām vai ekskavatoru. Garas kabeļu trases tiek guldītas zemē ar jaudīgu kabeļu arklu palīdzību, kas ļauj ieguldīt kabeļus ātri un bez nepieciešamības veikt apjomīgus rakšanas un atjaunošanas darbus. Lai pārvarētu šķēršļus, kur arklu vai ekskavatoru nav iespējams izmantot, piemēram, ceļu vai nelielu ūdenstilpju šķērsošanai, izmantojam horizontālās caurdures metodi ar atbilstošām iekārtām, kas ļauj nodrošināt kabeļu vai kabeļu aizsargcaurules ieguldīšanu, kontrolēti mainot ieguldīšanas dziļumu un virzienu. Ja kabelis tiek aizsargāts ar cauruli, tad kabeļa ievilkšanai tajā piedāvājam izmantot iepūšanas metodi ar gaisa spiedienu, kas iepūš kabeli caurulē. Tas ievērojami paātrina darbu izpildes gaitu.